Zuzulové rozloučení se sezónou, na pódium nemyslí

SCHLADMING – Přibližně 750 000 eur a 7 z 12 sezónních trofejí je ve hře během finálového týdne Světového poháru v alpském lyžování. V rakouském Schladmingu, příštím dějišti MS pravděpodobně dekorují nového celkového vítěze mezi muži, v ženské kategorii je tato možnost již pryč – klikněte zde Američanka Lindsey Vonnová získala svůj čtvrtý velký glóbus v předstihu. Ve vyvrcholení sezóny se opět představí Zuzulová.

Slovenská slalomárka je ve své oblíbené disciplíně na 7. místě, ale za určitých okolností může skončit i druhá.Překonala by tím své maximum z roku 2008, kdy skončila třetí a to v zimě, v níž zářila sérií výsledků na stupních vítězek.

Momentální situace jen potvrzuje, že slalom žen, s výjimkou mimořádného zjevu Rakušanky Marlies Schildová, je mimořádně vyrovnaná a zrádná disciplína, kde jedno zaváhání může rozhodit karty celosezónní. Vždyť například k poskočení z průběžného 7. na konečné 3. místo stačí Zuzulové zopakovat skvělý výsledek ze sobotního slalomu v Aare (2. místo), při selhání Rakušanky Kirchgasserovej a při průměrných výkonech soupeřek na 4. až 6. místě: < b> “Nemyslím na to, že bych se mohla dostat i na pódiovou metu, i když o této možnosti vím.Každopádně budu bojovat o co nejlepší výsledek, samozřejmě, že bych ráda konečně vyhrála. Že mi to v sobotu uniklo o vlásek, to jsem už hodila za hlavu. “

Ze slovenského pohledu bude” dnem D “sobota. Zuzulová loni v Lenzerheide podala hrdinský výkon.

na konci náročné podívejte se zde sezóny ji oslabila angína, přesto skončila třetí a celkově si zajistila pátou pozici. Rok předtím po smolařské a nevydařené sezoně do finále nepostoupila, v roce 2009 byla zraněna, ale v roce 2008 zažila svůj nejslavnější okamžik kariéry i vůbec v historii samostatného sjezdového lyžování na Slovensku. v italském Bormiu skončila s maličkou ztrátou 7 setin druhá ve finálovém slalomu, čímž si zajistila třetí místo v celé sezóně.